دکتر عباس شکری - مشاوره نی نی سوال رفتن به مطلب

دکتر عباس شکری

★پزشک
 • تعداد ارسال ها

  164
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  3

آخرین بار برد دکتر عباس شکری در 24 مرداد

دکتر عباس شکری یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

14 Good

2 دنبال کننده

درباره دکتر عباس شکری

 • درجه
  عضو پیشرفته
 • تاریخ تولد 18 شهریور 1396

اطلاعات عمومی

 • درباره ما
  دکتر عباس شکری
  متخصص نوزادان و اطفال

آخرین بازدید کنندگان نمایه

255 بازدید کننده نمایه
 1. دوست عزیز وضعیت بچه طبیعی است به زور به بچه غذا ندهید که پس بزند و لج کند و همین مقدار را هم نخورد. مرکبات را در پایان یک سالگی به کودک بدهید. از 8 ماهگی هم می توان هر روز یک عدد زرده تخم مرغ به برنامه غذایی کودک اضافه کرد. سپس غذاهای دیگر را اضافه کنید.
 2. دوست عزیز وزن بچه طبیعی است. جای نگرانی نیست. حتما انتهای شیرمادر را که چرب تر است به بچه بدهید.اگر وزن موازی با منحنی رشد پیش نرفت بهتر است از لحاظ عفونت ادراری هم بررسی شود.
 3. دوست عزیز هربار که شیر می دهید یک قاشق چایخوری آب جوشیده ولرم هم به بچه بدهید. بالای سرش بخور سرد بگذارید. اگر بینی اش کیپ است قطره بینی بچکانید.
 4. دوست عزیز وزن نوزاد در هفته های اول 10درصد کاهش پیدا می کند. در حال حاضر وزن گیری خوب است. شیرمادر را حتما به بچه بدهید.
 5. دوست عزیز انحنای پا در سه ماهگی و حتی تا شش ماهگی طبیعی است. هنگام راه رفتن به تدریج درست می شود و جای نگرانی نیست.
 6. دوست عزیز طبیعی است جای نگرانی وجود ندارد.
 7. دوست عزیز ازیترومایسین برای درمان کافی بود و احتیاجی به آموکسی کلاو نبود. آموکسی کلاو باعث اسهال می شود، مصرف این دارو را قطع کنید.
 8. معمولا تا زمان یک سالگی به نوزاد پروتئین گاوی داده نمی شود و بعد از یک سالگی هم دکتر اطفال باید معاینه اش کند و اگر حساسیتش برطرف شده بود،‌ اون موقع می توانید از پروتئین گاوی برایش استفاده کنید.
 9. دوست عزیز اطلاعات شما ناقص است بهتر است برای قضاوت در مورد شیر خوردن وزن بچه هنگام تولد و در این سن را داشته باشیم. از علائم ریفلاکس برگشت شیر به صورت پنیرک است. سکسکه جای نگرانی ندارد. شیرخشک بهش ندهید بهترین شیر برای بچه شیر مادر است. انتهای شیرمادر را حتما بهش بدهید.
 10. توصیه می کنم که زیاد از شیاف گلیسیرین استفاده نکنید چون ممکن است که نوزاد شما به این شیاف عادت کند و اگر از آن برای مدفوع کردنشاستفاده نکنید، نوزاد مدفوع نخواهد کرد. تا هفت روز مدفوع نکردن طبیعی است به شرطی که مدفوع نرم باشد. شیرخشک خودش باعث یبوست می شود. میتواند انگشت خود را کمی با روغن زیتون چرب کنید و به مقعد بچه بمالید و کمی فشار بیاورید.
 11. دوست عزیز در صورتیکه فاصله زمانی مسافرت کوتاه باشد برای یک یا دو ساعت ایرادی ندارد.
 12. دوست عزیز اگر بچه خس خس سینه و مشکلی در وزن گیری دارد بهتر است از نظر ریفلاکس بررسی شود همچنین اگر بینی اش کیپ است، قطره کلرو سدیم در بینی اش بچکانید و بخور سرد بالای سرش بگذارید. همچنین بعد از شیر دادن حتما نوزاد را بغل کنید و بآروغش را بگیرید. اگر بهتر نشد برای بررسی بیشتر به متخصص مراجعه کنید.
 13. دوست عزیز اگر متخصص تشخیص داده مشکلی نیست جای نگرانی نیست ملاج به حالت اولیه بر می گردد. بی قراری بچه ربطی به این موضوع ندارد. بی قراری بچه اغلب ناشی از نفخ و کولیک دوره شیرخوارگی است که تا 4ماهگی ادامه دارد. حتما بعد از شیردادن نوزاد را 20 دقیقه به صورت ایستاده بغل کنید و آروغش را بگیرید.
 14. دوست عزیز از عوارض عمل قلب باز نوزاد مشکلات ریوی است باید مراقب نوزاد باشید این عوارض به مرور برطرف می شوند تشخیص قطعی اینکه آلرژی است و ... با معاینه حضوری است.
 15. دوست عزیز اندازه دور سر هنگام تولد به طور معمول ۳۵ سانت است. در سه ماهه اول تولد ماهی ۲ سانتی ‌متر باید به دور سر اضافه شود و. در سه ماهه دوم ماهی یک سانتی ‌متر و تا یکسالگی هر ماه نیم سانتی ‌متر به دور سر اضافه می‌شود.قاعده کلی به این صورت است. اگر غیر این است برای بررسی بیشتر به متخصص مراجعه کنید.
×
logo-samandehi