dr_fariba almasi - مشاوره نی نی سوال رفتن به مطلب

dr_fariba almasi

★پزشک
 • تعداد ارسال ها

  1,351
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  17

آخرین بار برد dr_fariba almasi در 29 آبان

dr_fariba almasi یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

97 Excellent

درباره dr_fariba almasi

 • درجه
  عضو پیشرفته
 • تاریخ تولد 8 فروردین 1395

اطلاعات عمومی

 • درباره ما
  اطلاعات
 1. دوست عزیز احتمالا شما مبتلا به عفونت قارچی هستید برای معاینه و درمان به متخصص مراجعه کنید. تا حد ممکن از پوشیدن شلوار و شورت تنگ و پلاستیکی خودداری کنید. شلوار و شورت نخی بپوشید.
 2. اگر در حین کولپوسکوپی لازم شود که از قسمت غیرعادی سرویکس نمونه برداری شود و برای پاتولوژی ارسال گردد ممکن است تا چند روز بعد از نمونه برداری لکه بینی داشته باشید. اگر قبل از کولپوسکوپی باردار نبودید مشکلی ایجاد نمی شود ولی اگر کولپوسکوپی در بارداری انجام شود احتمال سقط افزایش پیدا می کند.
 3. اگر سن شما زیر 35 سال است و مشکل تان فقط افزایش مقدار و مدت خونریزی قاعدگی است لازم است که سونوگرافی و آزمایش هورمونی برایتان انجام شود. اگر مشکلی نبود با درمان دارویی مشکل شما مرتفع می شود. اگر سن شما بالای 35 سال است لازم است قبل از اقدام نمونه برداری از رحم انجام شود و در صورت نرمال بودن جواب پاتولوژی به پزشک مراجعه کنید.
 4. حتما به مرکز بهداشت مراجعه کنید و بگویید که می خواهید برای ادامه بارداری تحت نظر مرکز بهداشت باشید.
 5. به دستورات و توصیه های پزشک خود عمل کنید. پزشک با معاینه می تواند تشخیص دهد که ایا نیاز به انجام سرکلاژ هست یا نه.
 6. اگر مختصر زیر دل درد دارید یعنی احساس ناراحتی در زیر شکم دارید به احتمال زیاد مشکلی نیست. حتما باید ساک داخل رحمی دیده شود اگر نه باید از نظر احتمال بارداری خارج رحمی یا عفونت ادراری و ... بررسی شوید.
 7. طول سرویکس شما کوتاه است و احتمال سقط زیاد است. توصیه می شود جهت انجام سرکلاژ به متخصص زنان مراجعه کنید.
 8. به احتمال زیاد با خونریزی هایی که داشته اید محصولات بارداری را دفع کرده اید باز هم بهتر است با جواب سونو واژینال به متخصص زنان مراجعه کنید.
 9. استرس و عفونت و ... می تواند باعث کاهش حرکت جنین شود. فعلا نیاز به اقدام خاصی نیست ولی اگر حرکات جنین کاملا از بین رفته جهت اطمینان سونو بدهید.
 10. اغلب کیست های تخمدان که در سه ماهه اول بارداری تشخیص داده می شوند تا پایان سه ماهه اول خود به خود برطرف می شوند و یا کوچکتر می شوند. باتوجه به اینکه کیست شما بزرگ شده است و فعلا سایز آن 13 سانت است لازم است پس از هفته 16 عمل شود زیرا احتمال پیچ خوردن آن در طی بارداری و یا در هنگام زایمان وجود دارد. در صورت پیچ خوردن نیاز به عمل اورژانس است. در سه ماهه دوم احتمال سقط کمتر است.
 11. دوست عزیز برای خانمی که مجرد است و پرده بکارتش سالم است داروهای واژینال تجویز نمی شود. زیرا مصرف این داروها باعث صدمه به پرده بکارتش می شود. خونریزی شما احتمالا بدنبال مصرف اپلیکاتور و برخورد آن با واژن و خراشیدگی واژن ایجاد شده است.
 12. ترشحاتی که ذکر کردید ظاهرا از نوع قارچی است. ترشحات قارچی در بارداری شدتش بیشتر می شود. برای درمان حتما به پزشک مراجعه کنید.
 13. دوست عزیز هیچوقت بتا را قبل از عقب افتادگی قاعدگی انجام ندهید.حتما پس از عقب افتادن قاعدگی تست خون بتا بدهید تا مشخص شود باردارید یا نه.
 14. دوست عزیز توصیه می شود زیر نظر پزشک خود از کپسول های فمیبیون تا پایان شیردهی استفاده کنید. همچنین پس از هفته 20 مصرف قرص آهن و مولتی ویتامین توصیه می شود.
 15. دوست عزیز اگر دهانه رحم شما باز شده است یعنی تهدید به زایمان زودرس هستید اگر دردتان ادامه یافت یا دهانه رحم بیشتر باز شد لازم است در بیمارستان بستری شوید. در خانم هایی که شکم اولشان است وجود بارداری و بزرگ شدن شکم دیرتر به چشم می آید.
×
logo-samandehi