دکتر علی اصغر حلیمی - مشاوره نی نی سوال رفتن به مطلب

دکتر علی اصغر حلیمی

★پزشک
 • تعداد ارسال ها

  740
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

 • روز های برد

  7

آخرین بار برد دکتر علی اصغر حلیمی در 27 آبان

دکتر علی اصغر حلیمی یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است!

اعتبار در سایت

91 Excellent

6 دنبال کننده

درباره دکتر علی اصغر حلیمی

 • درجه
  عضو ویژه
 • تاریخ تولد 18 شهریور 1396

اطلاعات عمومی

 • درباره ما
  دکتر علی اصغر حلیمی
  متخصص اطفال، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
  آدرس مطب: آدرس: شهرک گلستان، سه راه دهکده المپیک، خیابان امیرکبیر، اول 35 متری گل ها، نبش بنفشه اول، بالای داروخانه شهرک راه آهن
  تلفن: 02144717418

آخرین بازدید کنندگان نمایه

831 بازدید کننده نمایه
 1. دوست عزیز حساسیت به مواد غذایی و یا حساسیت به پروتئین شیرگاو وجود دارد و یا ممکن است خونریزی روده ای داشته باشد بدون بررسی شیرخوار نمی توان نظر دقیقی داد حتما به پزشک اطفال مراجعه کنید.
 2. دوست عزیز بچه ها از 9 ماهگی به بعد چهار دست و پا می روند و هنوز به سن چهار دست و پا رفتن نرسیده است.
 3. دوست عزیز برای مشاوره دقیق بهتر بود وزن نوزاد را هم ذکر می کردید اگر وزن گیری خوبی دارد بهتر است نگران شیر خوردنش نباشید. بچه ها در حدود 4 یا 5 ماهگی چون به اطراف زیاد توجه می کنند ممکن است شیر نخورند و یا زود سینه مادر را ول کنند. اگر وزن گیری خوب نیست بهتر است انتهای شیرمادر را حتما به نوزاد بدهید و از لحاظ عفونت ادراری هم بررسی شود.
 4. دوست عزیز به بچه های 4 ماهه شربت سیتریزین و یا سرماخوردگی داده نمی شود. ممکن است سرفه و خلط به علت ریفلاکس و یا عفونت ویروسی و یا میکروبی باشد. یا گاهی هم ناشی از حساسیت و الرژی است. باید مشخص شود کدام یک از گیرنده ها تحریک شده و براساس آن درمان صورت گیرد.
 5. دوست عزیز این عمل این عمل نشان دهنده پناه عاطفی است. باید تا جایی که امکان دارد شست را خشک نگه دارید و هرگاه که خواب است یا حواسش نیست، شصت را از دهانش خارج کنید. به طور کلی مکیدن انگشت باعث آرامش کودکان می شود با این حال برای ترک این عادت به کودک فشار نیاورید زیرا که این امر باعث تشدید این عادت می شود. نومیدی و خشم والدین، این عادت کودک را بدتر می کند. تماس فیزیکی خود را با شیرخوار بیشتر کنید. او را بیشتر نوازش کنید و به او عروسک بدهید تا بغل کند.
 6. دوست عزیز تا سه ماهگی به دفعات زیاد شیر می خورند. ممکن است هر یک ساعت و یا یک و نیم ساعت شیر بخورند. مادر باید از هر دو سینه به شیر خوار شیر بدهد. یعنی یک سینه را باید خالی کند بعد از ان یکی شیر بدهد. کولیک و نفخ هم اغلب تا 4 ماهگی ادامه دارد و اغلب شب ها به سراغ نوزاد می اید و تا سه ساعت ادامه دارد. بغل کردن و تکان دادن نوزاد و گاهی صدای اهنگ ملایم، صدای سشوار و جاروبرقی برای ارام شدن بچه و ماساژ شکم برای کاهش نفخ کمک کننده است.
 7. دوست عزیز ابریزش و تب و ... نشانه سرما خوردگی است. هرگونه تغییرات اب و هوایی و سرد و گرم شدن هوا و تماس با فرد سرما خورده باعث این حالات در کودک می شود و نشانه ضعیف شدن کودک نیست. از قطره بینی و بخور سرد برای کودک استفاده کنید.
 8. دوست عزیز بچه ها از حدود ده ماهگی تا 2 سالگی شب ها اضطراب جدایی از مادر دارند و شب ها تند تند بیدار می شوند، حتما تماس بدنی و فیزیکی بیشتری با کودک داشته باشید اصلا نیازی به دارو نیست. همه این موارد طبیعی است.
 9. دوست عزیز بعضی از نوزادان رباطشان بیش از حد انعطاف پذیر است و در این حالت ممکن است مفاصل صدا بدهند و یا انگشت بیش از حد خم شود. کار خاصی نیاز نیست و در صورتیکه این انعطاف بیش از حد باشد نیاز به معاینه توسط ارتوپد است.
 10. دوست عزیز گاهی ممکن است فقط یک سوراخ کوچیکی باشد و گاهی ممکن است در طناب نخاعی بچه یک توده غضروفی باشد، درکل بدون معاینه بالینی نمی توان مشاوره دقیقی داد. انجام سونو و یا یک ام ار ای کمک کننده است. در اغلب موارد مشکل خاصی نیست.
 11. دوست عزیز بعد از یکسالگی باید به بچه شیر پاستوریزه داده شود. اصلا شیرمادر را قطع نکنید. اگر شیر مادر می خورد روزانه 30 الی 60 میلی لیتر شیر پاستوریزه کافی است. اگر شیرمادر کم است حداکثر 240 سی سی شیرپاستوریزه داده شود ولی اگر بچه شیرخشکی است باید شیرخشک را قطع کنید و شیرپاستوریزه بدهید. شیرپاستوریزه را با کاپ یا فنجان بدهید.
 12. دوست عزیز قد كودك خوب است و وزن او حدود سيصد گرم كم دارد. لازم است از غذاهاىی با انرژى بيشتر ميل بكند.
 13. دوست عزیز وزن و قد شيرخوار افزايش مناسب دارد ولى دور سر بيش از انتظار بزرگ شده و نياز به معاينه متخصص اطفال دارد.
 14. دوست عزیز اصلا به زور به بچه غذا ندهید و زیرا باعث لجبازی بچه می شود، بهتر بود وزن بچه را برای راهنمایی دقیق تر ذکر می کردید در کل بچه ها در یکسالگی ممکن است از دست مادر غذا نخورند و حوصله ندارند که بیش از 4 یا 5 دقیقه بیشتر غذا بخورند، اجازه بدهید که بچه با غذا بازی کند و مقداری هم بخورد و یا خودتان با دست به بچه غذا بدهید. از غذاهای انرژی زا بیشتر استفاده کنید.
 15. دوست عزیز مشکل خاصی نیست بهتر است هر زمان که اشتباه تلفط کرد شما اصلاحش کنید و با او بیشتر تمرین کنید.
×
logo-samandehi